sobota, 12 lipca 2014

Herbatka na wszelkie problemy
Dziś chcę wszystkich zachęcić do zrobienia ziołowej herbatki, której właściwości wyliczać można bez końca. Oczywiście ziółka można kupić w aptece ale nic nie daje większej przyjemności niż zebranie kwiatów podczas letnich spacerów. Zwłaszcza że rumianek, bo o rumianku dziś mowa, rozpoznamy bez problemów.


Na rumiankową herbatkę wystarczy garść kwiatków, a jeśli uzbierany więcej to wystarczy ususzyć je rozłożone na papierowym ręczniku w przewiewnym i nienasłonecznionym miejscu. Kwiaty do suszenia najlepiej zbierać w słoneczne popołudnia. Zrywamy tylko główki rumianków. Unikamy miejsc, w których kwiaty mogły być pryskane.
Jeśli nie wiesz jak wyglądają opisywane tu zioła zaparz gotową herbatkę, jest dostępna w wielu sklepach i w każdej aptece. Nigdy nie zrywaj i nie pij ziół, których nie znasz.

  


Receptura rumiankowej herbatki jest prosta. Kwiaty rumianku zalewamy wrzątkiem i odstawiamy do zaparzenia pod przykryciem na kwadrans.
Rumianek polecany jest nawet niemowlętom. Rozwiązuje problemy brzuszkowe działając rozkurczająco ale też uspokajająco. Pomaga w zasypianiu. Starszym dzieciom poprawia apetyt. Można go zastosować przy bólach brzucha na tle nerwowym. Złagodzi też ból głowy czy ucha.
Mamy stosują rumianek na nudności w czasie ciąży albo na kobiece dolegliwości.
Rumianek zastosowany razem z miodem pomaga w przeziębianiach i bólach gardła. 
Rumianek ma także bardzo szerokie zastosowanie w inhalacji i aromatycznych kąpielach.
Polecam popijając herbatkę poczytać więcej o tym cudownych kwiatuszkach...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz